Najgorsze pomysły na własny biznes - tego nie rób

by - 05:56

Dowiedz się jakie są najgorsze pomysły na własny biznes i dlaczego warto je znać i omijać podczas zakładania własnego biznesu / biznesu online.

Prowadzenie firmy może być intratnym zajęciem, ale ślepo wierząc w swój plan, można się poważnie sparzyć. Przeczytaj, czego nigdy nie powinieneś robić, aby uniknąć porażki!

business-insider-gazeta
Jakie są najgorsze pomysły na własny biznes? - odpowiadamy.


Odtwarzanie działalności „rekina biznesu”

Magazyny dla przedsiębiorców oraz programy telewizyjne pełne są opowieści „selfmademanów”, którzy postawili wszystko na jedną kartę i od budki z kebabem doszli do posiadania sieci restauracji w całej galaktyce. Do takich historii należy mieć jednak dystans! Nigdy nie wiadomo bowiem, ile jest w nich prawdy, a poza tym coś, co udało się komuś przedsiębiorczemu, nie musi przynieść zysku innym osobom.

kalkulator-na-biurku-najgorsze-pomysly-biznes

Zaczynanie od ogromnego kredytu

Kredyt na rozpoczęcie własnej działalności często jest nieunikniony – prowadzenie firmy wiąże się przecież z inwestowaniem w nią. Nie powinieneś jednak zaczynać od najwyższego kredytu, jaki tylko możesz zaciągnąć – w razie niepowodzenia będziesz wówczas kompletnie zrujnowany.

usd-dolar-zdjecie
Bez odpowiedniej analizy rynku możesz na prawdę zagwarantować sobie stres i ryzyko utraty pieniędzy

Pomijanie analizy rynku

Chcesz otworzyć butik z luksusową odzieżą? Super, ale pamiętaj, że jeśli stanie on w ubogiej dzielnicy, nie będziesz miał klientów. Podobnie ma się rzecz z otwieraniem kolejnej wegetariańskiej knajpy w hipsterskiej dzielnicy. Zanim zabierzesz się za inwestowanie, oceń – także przy pomocy profesjonalnych analiz – jaka działalność ma w danym miejscu szanse na powodzenie.

wiezowiec-najgorsze-pomysly-na-biznes


Inwestycja wszystkich środków w jeden model

Wiele firm zaczyna swoja działalność od opracowania jednego modelu jakiegoś produktu – na przykład telefonu albo myszki komputerowej. Pamiętaj jednak, że tylko osoby elastyczne mają szanse na sukces – nawet jeśli na jeden „złoty wynalazek” będzie spory popyt, Ty będziesz musiał przez cały czas patrzeć w przyszłość. Do tego zaś potrzebne są środki.

konstrukcja-pracownik-najgorsze-pomysly-na-biznes


Rezygnacja przy pierwszych trudnościach

Prowadzenie firmy to wiele wzlotów, ale także liczne upadki. Osoba, która decyduje się na własną działalność, powinna przygotować się na to, że będzie musiała sobie radzić także w „latach chudych”. Niezadowoleni klienci, problem z dostawcami, źle zainwestowana część kapitału – to wszystko nie jest jednak powodem, aby się poddawać!

Naiwna wiara w „pewniaki”

We współczesnym systemie gospodarczym nie istnieje coś takiego, jak pewna branża. Owszem, istnieją dziedziny, w których o wiele łatwiej jest osiągnąć sukces, ale prognoz nigdy nie można traktować jako prawdy objawionej. Kryzys gospodarczy, jakiego byliśmy świadkiem parę lat temu, unaocznił wielu przedsiębiorcom, że nawet „pewniak” może upaść. Wybierz zatem branżę intratną, ale ufaj też samemu sobie!

Prowadzenie firmy  jest z jednej strony sztuką, a z drugiej – rzemiosłem. Ucząc się na błędach innych, zwiększasz szanse na zostanie zamożnym i spełnionym człowiekiem.

You May Also Like

0 komentarze