5 niecodziennych pomysłów na dekoracje choinkowe

by - 05:16

Jeśli zastanawiasz się nad tym, aby jakie ozdoby choinkowe udekorowały Twoją choinkę to przygotowałem dla Ciebie ten o to specjalny artykuł. Miej na uwadze, że to moje 5 własnych pomysłów na ozdoby choinkowe. Takie niecodzienne dekoracje choinkowe nie tylko sprawią że magia świąt będzie mocniejsza, ale również da Ci niezapomniane chwile.

Choinka wcale nie musi być każdego roku taka sama, tutaj też mamy do czynienia z modą! Oto 5 moich niecodziennych pomysłów na dekoracje choinkowe, więc zakasaj rękawy i do dzieła.
choinka-styl-rustykalny
(zdjęcie pobrane ze serwisu artillo)


Choinka w stylu rustykalnym

Nieważne, czy na co dzień jesteś ekologiem, zatroskanym o losy środowiska naturalnego – choinka z drewnianymi ozdobami oraz aniołkami ze słomy jest w tym sezonie prawdziwym hitem! Ozdoby takie możesz zakupić w sklepach z rękodziełem, albo – jeśli masz zacięcie artystyczne – wykonać je samodzielnie. Surowiec nie jest drogi!


reka-ozdoba-swiateczna-choinka

Drzewko karnawałowe
Prawdziwa gwiazda wśród tegorocznych dekoracji świątecznych. Powieś na swoim drzewku maski, czarne i złote wstążki, serpentyny, a nawet nadmuchane minimalną ilością powietrza złote balony. Taka choinka zdradza zamiłowanie gospodarzy do zabawy, a także niebanalną osobowość!


choinkowe-bajkowe-ozdoby
(zdjęcie pobrane ze serwisu a-z-decor.pl)


Powrót do dzieciństwa

Każdy z nas ma swoje ulubione postacie z bajek – bohaterowie z filmów animowanych wpływali przecież na nasz sposób postrzegania świata, dokonywane wybory, a niekiedy były prawdziwymi autorytetami! Powróć do czasów dziecięcej beztroski i zawieś na swojej choince ozdoby w kształcie postaci z ulubionych bajek. Na rynku bez problemu można dostać ozdoby nawiązujące do filmów o piesku Reksiu, ale także do „Krainy lodu”. Twoje pociechy też na pewno będą zachwycone!


choinka-ozdoby-zlote-swiateczne
(zdjęcie pobrane ze serwisu ws2media)

Choinka miodem płynąca


Złoto jest jednym z tych kolorów, które na co dzień często kojarzą się z kiczem. Na świątecznym drzewku złoto może wyglądać jednak naprawdę niesamowicie! Zakup ozdoby w tym właśnie kolorze i nie przełamuj go niczym innym. Oczywiście, możesz łączyć ze sobą różne odcienie tej barwy.

renifer-drewniany-ozdoba-swiateczna
(zdjęcie pobrane ze serwisu sklep.inspirello.pl)

Szybka podróż do Norwegii

Widziałeś kiedyś na żywo młodego renifera? Są to niesamowicie urocze zwierzęta, które – chodź na co dzień żyją na dalekiej Północy – dziś mogą zamieszkać na Twojej choince! Kup lub przygotuj bombki z motywem norweskim – a więc z reniferami i ludowymi deseniami. Najlepiej, gdy będą one wyglądały na „ciepłe”, wełniane. W końcu w Norwegii nierzadko bywa przejmująco zimno!

Ubieranie choinki, a także planowanie tej czynności, może być świetną zabawą dla całej rodziny! Wspólne działanie na pewno Was do siebie zbliży – a przecież o to właśnie chodzi, prawda?

You May Also Like

0 komentarze