Jak uśpić dziecko w mniej niż 5 minut

by - 01:27


Na zegarze wybiła kolejna godzina, a Twoje dziecko wciąż dokazuje? Przekonaj się jak łatwo i szybko możesz uśpić dziecko w mniej niż 5 minut.
spiace-dziecko-z-ojcem

Przytul i kołysz

Najbardziej skuteczna metoda usypiania małych dzieci. Ciepło mamy lub taty, znajomy zapach i poczucie bliskości z kochaną osobą zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa, niezbędne do spokojnego snu. Do tego spokojne, miarowe ruchy koją jego układ nerwowy i sprawiają, że maluch czuje błogą przyjemność.

pluszaki-wiszace-dla-niemowlaka

Opowiedz bajkę na dobranoc

Czytanie lub opowiadanie dzieciom bajek jest fantastyczną metodą na pogłębienie Waszej relacji oraz na stymulowanie ich wyobraźni. Bajka, której fabuła jest spokojna, dobrze się kończy oraz nie zawiera przerażających opisów doskonale sprawdzi się także w roli „usypiacza”. Jeśli czytasz swojej latorośli książki, gdy jest mała – na pewno będzie chętniej sięgać po słowo pisane, gdy podrośnie!

Zaśpiewaj kołysankę

Wcale nie potrzebujesz nadzwyczajnych umiejętności wokalnych, by uśpić dziecko w mniej niż 5 minut! Kołysanka nie ma być popisem operowym, a spokojną, cichą melodią opartą raczej na niskich dźwiękach. Doskonale sprawdzi się nawet zwykła „mruczanka” zawierająca kilka prostych słów.

Zastosuj krótką relaksację

Czasami zdarza się tak, że dzień dostarcza maluchowi tylu wrażeń, że wieczorem nie jest on w stanie wyciszyć się i zasnąć. W takiej sytuacji dobrze jest zachęcić dziecko do krótkiej relaksacji w łóżku. Zaproponuj swojej pociesze ułożenie się w wygodnej pozycji z zamkniętymi oczami, a następnie poproś ją, by wyobraziła sobie na przykład morze, plażę oraz swoje ciało leżące na ciepłym piasku. Odwołuj się do wyobraźni i sugeruj dziecku narastającą senność, a po kilku minutach zaśnie jak kamień!

spiace-dziecko-w-sukience


Użyj szumów

Szum to jeden z najbardziej usypiających dźwięków. Możesz więc włączyć w pokoju swojego dziecka nagranie szumu fal albo lasu podczas deszczu. Dobrym pomysłem jest też… odpalenie w sąsiednim pokoju lub łazience suszarki lub farelki, gdy dziecko kładzie się do łóżka.
Przed pójściem spać dziecko nie powinno też oglądać strasznych filmów ani jeść ciężkostrawnych posiłków. Nie zapominaj też o regularnym wietrzeniu jego sypialni!

You May Also Like

0 komentarze