Lekomania dla uzależnionych - jak ją wyleczyć?

by - 02:31

lekomania-jak-wyleczyc


Lekomania dla uzależnionych jak ją wyleczyć ? na to pytanie coraz więcej osób szuka odpowiedzi. Dowiedz się czym jest lekomania i jak ją leczyć.

Co to jest lekomania?

Lekomania to nic innego jak uzależnienie od leków w stopniu niskim, średnim lub wysokim. Osoby cierpiące na lekomanię są uzależnione od wszelkich leków począwszy od przeciwbólowych a skończywszy na depresyjnych. Brak zaspokojenia potrzeby wiąże się często z agresją, bezsennością czy niepokojem.


Najczęściej lekomani sięgają po produkty przeciwbólowe, nasenne, przeciwzapalne a niekiedy hormonalne. Taka wysoka systematyczność brania leków wiąże się z utratą zdrowia a czasem i życia.


Zażywanie więcej niż zalecane dawki na opakowaniu czy recepcie często są przyczyną upośledzenia umysłowego - wyniszczenia komórek mózgowych co może spowodować kalectwo lub śmierć.


Objawy uzależnienia od leków

Ponad 75% cierpiących na uzależnienie od leków charakteryzuje się następującymi objawami:

  • Nagminne próby (wywierane niekiedy siłą) w celu uzyskania recepty bądź leku.
  • Częste zmiany lekarzy z powodu błahych powodów
  • Depresja (o depresji możecie przeczytać tutaj) bezsenność niepokój
  • Częste picie dużej ilości alkoholu na przemian łączonej właśnie z lekami.

Pomocy ! Jak mam się wyleczyć z lekomanii?

Domowe leczenie lekomanii może być w większości przypadkach wręcz niemożliwe, dlatego stosuje się różne terapie. Zalecane jest by osoba cierpiąca na lekomanię udała się do najbliższego ośrodka leczenia uzależnień w celu rozpoczęcia kuracji detoksykacyjnej.

You May Also Like

0 komentarze