3 Gry na PC w które musisz zagrać teraz albo nigdy !

by - 03:173 gry na pc w które musisz zagrać teraz albo nigdy. Te gry cechują się świetnym klimatem i ogromną grywalnością - odkryj nowe tytuły !

Gry stały się synonimem naszej nowoczesnej subkultury medialnej - są wszędzie. Z roku na rok wychodzą coraz to lepsze i bardziej rozwinięte tytuły, a ich fabuła w większości przewyższa to co możemy zobaczyć w profesjonalnych wysokobudżetowych produkcjach wprost z hollywoodu !

Jako, że sam grywałem w gierki które bardzo utrwaliły mi się w pamięci to postanowiłem, że przygotuję dla was top 3 gry na pc w które musisz zagrać teraz albo nigdy. Tytuły gier podzieliłem na 3 kategorie gatunkowe, gdyż wybranie jednej jedynej jest praktycznie nie możliwe.

5 gier komputerowych dla których warto wybrać się do sklepu !

Sid Meier's Civilzation 3 - Strategia

Gra kanadyjskiego producenta i programisty Sida Meier'a - Cywilzacja to jedna z najlepszych serii gier strategicznych wszech czasów. Podczas grania w Cywilizację wcielimy się w prawdziwe i realne plemiona historyczne lub państwa.

W Civizaltion również zobaczymy jak wyglądali najwięksi przywódcy, którzy wpisali się w podręcznikowe książki od historii. Bonaparte, Wałęsa, Czyngis-Chan, Da Vinci - to tylko jedne z wielu postaci historycznych które zobaczymy w tej serii gier strategicznych.


Civilzation 3 - Tak wygląda gra, dodam że to według mnie najlepsza część z serii Sid Meiera.
Cena gry: około 20 zł.
Gra jest fajna, przyjemna a rozgrywka występuje w systemie turowo - planszowym, co jeszcze bardziej otwiera nam wyobraźnie. Fani serii mówią, że Cywilzacja skończyła się na 4 części i poniekąd mogę się z tym zgodzić, gdyż sam, ostatnio grałem w najnowszą odsłonę i jednak można odczuć "odgrzewanego kotleta" i pewne znużenie w przeciwieństwie do trzeciej odsłony.

W sklepach za 3 odsłonę Cywilzacji zapłacimy niecałe 20 zł, jeżeli jednak nie chcemy wydawać żadnych pieniędzy to warto zastanowić się nad grą która jest podobna do Civilaztion, ale jest dostępna za darmo i to....w przeglądarce.

Gra podobna do Civilzation, ale za darmo?

Forge of Empires w skrócie FoE to gra przez przeglądarkę w systemie turowym, oferująca zarządzanie naszą cywilzacją przez kolejne jej etapy (od ery lodowcowej po przyszłość, skończywszy na erze lodowcowej ponownie). Gracz rozbudowuje swoją ludność pracując nad badaniami lub prowadząc wojny z innymi graczami. 

Tak prezentuje się Forge of Empires.


Need For Speed Most Wanted lub Underground - Wyścigi

NFS to seria gier, której nie trzeba przedstawiać maniakom 4 kółek. Jest to jedna z najlepszych gier wyścigowo - zręcznościowych, szczególnie Underground 2. Seria Need for Speed tak samo jak Civilzation według sporej rzeszy fanów - skończyła się na Most Wanted wydanej w 2005 roku.

Dlaczego Need For Speed tak bardzo się przyjął i zdobył serca milionów graczy? 

Jedną z cech gry jest możliwość pełnego tunningu naszego samochodu - gracz ma możliwość doboru setki kombinacji - począwszy od dachu a skończywszy na nitro. Drugą z cech to policja - w NFS będziemy mogli uciekać przed policją a także (w części NFS Most Wanted) zastawiać pułapki lub powodować kolizje na drogach w celu uniknięcia złapania przez policje.

Need For Speed Underground - Genialna rozgrywka połączona z niesamowitą muzyką i klimatem.
Cena gry: 24 zł (NFS Classic) lub 46 zł (NFS Most Wanted)


Co się zepsuło?

Kolejne części gry nie wymagały od nas większej zręczności, a np. opcje tunningu które poznaliśmy w poprzednich odsłonach - albo zostały nieodpowiednio zmodyfikowane na niekorzyść graczy albo zostały kompletnie usunięte.

Jednym z wielu istotnych błędów popełnionych przez EA (producentów serii NFS) to zbytnie urealnienie gry - należy pamiętać że NFS była grą wyścigowa z dużą ilością elementów zręcznościowych.

Gra wyścigowa podobna do NFS?

Seria Need For Speed wywalczyła sobie niszę i jednocześnie podium i trudno jest znaleźc podobną konkurencje, jednak takie darmowe gry wyścigowe oferują nam podobną rozgrywkę - chociaż na kompletnie innym poziomie.

Aion - MMORPG

Interesowałaby Cię gra w której latasz pół aniołem, pół demonem zabijając hordy potworów w klimacie Mangi ? Genialnie opowiedziana fabuła z elementami wpływającymi na nasze decyzje - i to za darmo?

Gra MMORPG koreańskiego studia NCsoft i Gameforge 4D, jedna z najbardziej popularnych darmowych gier mmorpg ze świetną grafiką połączoną z niebanalną heroiczną fabułą - tak właśnie prezentuje się Aion 

Aiona wstawiłem na swoją listę, gdyż uważam go za bardzo dobrą grę online, świetnie zoptymalizowana (komputer sprzed 6 lat potrafi udźwignąć Aion na ustawieniach średnich) mmo połączone z możliwością latania, walki PVE, PVP i genialnego systemu klas i profesji postaci.

Latanie w Aionie to świetny pomysł na skrócenie sobie podróży
Cena gry: FREE (darmowe).


A wy? macie jakieś ciekawy gry którymi byście chcieli się podzielić? - piszcie w komentarzach !


You May Also Like

0 komentarze