5 najlepszych sposobów na wyleczenie się z trądziku

by - 07:08

Odkryj 5 najlepszych sposobów na wyleczenie się z trądziku domowymi sposobami, które pomogły wielu moim znajomym w tym też i mi. Bez chemii i leków.


Trądzik - opis schorzenia skóry

Trądzik lub inaczej pryszcze to przewlekłe schorzenie skóry, które tyczy się szczególnie osób w wieku kwitnącym lub nastolatków. Zdarzają się również przypadki, że trądzik występuję u osób dorosłych lub nawet i starszych. 

Ta denerwująca choroba skóry cechuje się umiarkowaną bądź dużą ilością krost lub wykwitów, grudek, torbieli ropnych najczęściej pojawiającymi się na twarzy (policzki, czoło, skronie) lub na plecach.

Wyciskanie nowo powstałych "pryszczy" powoduje rozsianie się bakterii po tkankach skórnych, przez co tylko podwajamy lub nawet potrajamy ilość nowych krost następnego dnia. 

Trądzik pospolity łac. acne vulgaris, to choroba przez którą możną nabawić się poważnych schorzeń psychicznych typu depresja (o objawach depresji możecie przeczytać sobie tutaj) nerwica a także blizn, które można tylko usunąć później dermatologicznie.

Jak powstaje trądzik ?

Do tej pory, naukowcom i lekarzom dermatologom nie udało się postawić pełnej diagnozy i skutku powstawania trądziku. Poprzez np. złe jedzenie lub nieodpowiednie dobrane środki do higieny nasz organizm zaczyna produkować łój który odkłada się następnie w komórkach skórnych - co skutkuje pojawianie się krostek. Pryszcze po 2 - 3 dniach zaczynają pęcznieć od nagromadzonego łoju i ropy.

Najczęstsze powody dlaczego powstaje trądzik to:

 • Zła - nieodpowiednia dieta (jedzenie czekolady, fast foodów, tłustego jedzenia).
 • Toksyczny tryb życia (palenie papierosów, picie alkoholu).
 • Używanie złego mydła lub pianki do golenia.
 • Nieleczone przeziębienie lub przeziębienie tzw. żył czyli niedopasowanie ubioru pod porę roku przez co ochładzamy nasz organizm.
 • Podrażnianie łojotoku poprzez golenie się źle dobraną maszynką.
 • Brak wysiłku fizycznego, brak jakiegokolwiek ruchu na świeżym powietrzu.
 • Zmiana hormonalna u nastolatków, zaburzenia hormonalne.
 • Nie zmienianie pościeli, poduszek, kołder.
 • Nie przeżuwanie w pełni pokarmów.
 • Genetyka (nasz ojciec, dziadek, matka mieli w młodości trądzik)

Jak leczyć trądzik? (domowe sposoby)

O to 5 najlepszych domowych sposobów na wyleczenie się z trądziku. Są to metody bezpieczne i dosyć tanie, które zostały wypróbowane osobiście przeze mnie.

Pij bardzo dużo wody 

Picie dużej ilości wody powoduje wypłukiwanie się bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Zalecane jest aby pić m.in 1.5 - 2 litrów dziennie wody niegazowanej - najlepiej tuż po obudzeniu się, w pracy lub w szkole a potem przed położeniem się spać.

woda-kubek-plastikowy
Woda ma właściwości nawadniające przez to bakterie są odpowiednio wypłukiwane z organizmu.


Poznaj typ cery swojej skóry i kup odpowiednie mydło do niej

Wyróżnia się 3 rodzaje skóry u ludzi:
 1. Skóra sucha - jeżeli czujesz ciągłe napięcie na twarzy, skóra w okół skroni, czoła lub brody zaczyna się łuszczyć to oznacza to, że masz typ cery suchej. Najlepszym wyjściem jest zakupienie odpowiedniego mydła - takie mydło możesz dostać w średnich lub w dużych aptekach.
mydlo-tradzik-cetaphil-leczenie
Jednym z najlepszych mydeł jest Cetaphil, dodatkowo warto kupić do tego waciki i przemywać twarz nim rano i wieczorem. Cena:  ok. 40 zł za 250 ml (wystarczy na miesiąc - półtora)

 1. Skóra tłusta lub wrażliwa
Jeżeli ciągle Twoja skóra się błyszczy, jest po prostu tłusta i mokra to znak że masz typ cery tłustej. Najlepsze będzie w tym wypadku mydło które osuszy Twoją skórę.

bialy-jelen-mydlo-szare-leczenie-tradziku
Mydło szare czyli Biały Jeleń - jedno z najlepszych mydeł kompletnie naturalnych.
Cena około 6 zł. 

 1. Skóra normalna 
Jeżeli masz taką skórę to prawdopodobnie nie jest to spowodowane złym doborem środków do higieny. Do tego typu skóry będzie bez dwóch zdań nadawało się mydło firmy "Protex", może być również "Dove".

Zmieniaj poduszkę co 5 dni !

Sam zdziwiłem się, jak ktoś spytał się mnie co ile zmieniam poduszkę na której śpię? - odpowiedziałem że co półtora tygodnia czasem co tydzień. Jeżeli często zasypiasz na boku a masz trądzik na policzkach to może być to właśnie główna przyczyna. Zmieniaj często poduszki na wyprane w naturalnych proszkach (możesz eksperymentować - raz wypierz w naturalnym proszku, raz w typowo chemicznym ze sklepu i zobacz czy coś się dzieje z Twoim trądzikiem).

Jeżeli tak zasypiasz to sprawdź koniecznie który z Twoich policzków jest bardziej pokryty trądzikiem - wtedy możesz być pewny swojego winowajcy. Wystarczy zmieniać narzutę co 5 dni by Twój trądzik się uspokoił.


Kup sobie SUDOCREM 

Sudocrem to krem antyseptyczny dla dzieci i niemowląt - oznacza to, że można go stosować spokojnie na skórę u osób z trądzikiem. Sam go stosowałem na noc (gdyż jego konsystencja jest bardzo gęsta i nie można go nosić pod make upem lub na dzień) przez około półtora roku - Sudocrem ma w składzie spore ilości cynku, który pomoże Ci unormalizować skórę. Jego kolejnym atutem jest - wydajność, za niecałe 20 zł mamy pojemnik który starcza nam na 3 - 6 miesięcy.

Sudocrem możesz zakupić w hipermarketach typu TESCO, Carrefour lub w Aptece.

sudocrem-leczenie-tradzik
Sudocrem to hipoalergiczny krem dla dzieci, który ma ogromne właściwości lecznice, a także jest mega wydajny.

Źle dobrana maszynka do golenia efektem powstawania trądziku !

Może pierwszy raz to słyszysz, ale jeżeli masz dopiero 13 - 18 lat i musisz się zacząć golić to najgorsze co możesz zrobić to kupić sobie maszynkę z wieloma ostrzami. Takie maszynki spowodują podrażnienie Twojej brody i skóry co spowoduje pojawieniem się tzw. podwłosików (często są one mylone z pryszczami, jedyna różnica jest taka że zamiast ropy gromadzi się pod skórą włos). 

Jeżeli musisz się golić to kup sobie maszynkę z dwoma ostrzami lub trzema maksymalnie ostrzami, do tego piankę do odpowiedniego typu skóry. Nie używaj brudnego ręcznika a jednorazowej papierówki (ręczniki papierowe do kuchni) + po każdym goleniu się przemyj sobie twarz ciepłą wodą a następnie bardzo zimną - dzięki czemu zamkniesz pory. Nie stosuj żadnych wysuszających preparatów.

To tyle, jeżeli chodzi o moje sposoby, jeżeli pomogłem to zostaw po sobie ślad w postaci komentarza i udostępnij ten wpis znajomym ! 


You May Also Like

0 komentarze